Uwaga! Zmiany wokół Słonecznego Centrum
Jak informuje MZDiK, ulica Malczewskiego zostanie dopuszczona do ruchu na odcinku od mostu nad Potokiem Północnym do nowej drogi wewnętrznej Centrum Słonecznego. Odcinek pomiędzy wspomnianą drogą wewnętrzną a ulicą Wernera nadal będzie zamknięty.
Ulica Struga zostanie dopuszczona do ruchu (obie jezdnie) na odcinku przylegającym do Centrum Słonecznego (od Chrobrego do Kelles-Krauza - pod nową kładką).
Ulica Kelles-Krauza zostanie dopuszczona dla ruchu na odcinku od ulicy Struga do ulicy Malczewskiego (wzdłuż stacji paliw BP i parkingu piętrowego). Ze względu na prowadzone tam nadal prace drogowe pojazdy będą mogły jeździć w obydwu kierunkach tylko po jednej jezdni. Odcinek między ulicami Struga i Pileckiego (wzdłuż placu Jagiellońskiego i Teatru Powszechnego) wciąż będzie zamknięty dla ruchu.
Ulica Rodziny Winczewskich (jezdnia południowa, obok budynku rektoratu Politechniki Radomskiej) będzie drogą jednokierunkową - od ulicy Malczewskiego aż do łącznika z ulicą Wernera (między przychodnią medycyny pracy a halą spółki Korej).
Od jutra ( 5 bm.) do poniedziałku (11 bm.) zostanie zamknięty dla ruchu odcinek drogi wewnętrznej Centrum Słonecznego (od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Zegara Słonecznego do skrzyżowania z drogą dojazdową do zaplecza Galerii Słonecznej). Ma to usprawnić ruch pojazdów dojeżdżających i wyjeżdżających z parkingu wielopoziomowego galerii, ponieważ ich trasy nie będą się wówczas przecinać. Od dwtorku (12 bm.) cała droga wewnętrzna Centrum Słonecznego będzie już przejezdna.
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Malczewskiego, Wernera i Kelles-Krauza
Na skrzyżowaniu ulic Malczewskiego, Wernera i Kelles-Krauza zmieni się organizacja ruchu. Pierwszeństwo przejazdu będą tam miały pojazdy jadące ciągiem ulic Wernera i Kelles-Krauza, natomiast ulica Malczewskiego będzie podporządkowana.
Na skrzyżowaniu ulic Struga, Chrobrego i Pileckiego będzie utrzymana dotychczasowa organizacja ruchu, to znaczy łamane pierwszeństwo przejazdu. Drogami podporządkowanymi nadal będą wloty ulic: Pileckiego (od strony teatru) i Struga (od strony nowej kładki dla pieszych). Po otwarciu Galerii to skrzyżowanie będzie codziennie pod nadzorem funkcjonariuszy policji (nie będzie tam na razie działała sygnalizacja). W razie potrzeby funkcjonariusze będą kierowali ruchem kołowym.
Policjanci będą także dyżurować na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Czystej oraz drogi wewnętrznej Centrum Słonecznego. Dla pojazdów jadących od strony ulicy Struga będą dopuszczone wszystkie relacje (jazda prosto, w prawo i w lewo). - Jednak w przypadku korkowania się pasa do skrętu w lewo w drogę wewnętrzną Centrum Słonecznego funkcjonariusze mogą go zamknąć i kierować pojazdy prosto do ronda Sybiraków; można tam zawrócić i dojechać do galerii od strony północnej. Wyjazd z drogi wewnętrznej do ulicy Chrobrego będzie dopuszczony tylko w prawo - tlumaczy rzecznik MZDiK Marek Ziółkowski.
Parking wielopoziomowy galerii ma około 1200 miejsc postojowych. MZDiK przypomina, że parkowanie na okolicznych ulicach (szczególnie na Chrobrego i Struga oraz na drodze wewnętrznej) jest zabronione. Funkcjonariusze policji oraz Straży Miejskiej będą w tych dniach zwracali szczególną uwagę na samochody zaparkowane w niedozwolonych miejscach. Ich kierowcy powinni liczyć się z mandatami.
Drogowcy apelują do kierowców
MZDiK prosi kierowców o stosowanie się do tych wskazówek. Jeśli ktoś ma możliwość dojazdu autobusami komunikacji miejskiej, to powinien z nich skorzystać.
- Przedstawione powyżej zmiany mają charakter okresowy. Będą one obowiązywały maksymalnie do 20 kwietnia. Potem zostanie przywrócona dotychczasowa organizacja ruchu, aby umożliwić dokończenie rozpoczętych prac - zapewnia rzecznik.
Trasy objazdów autobusów komunikacji miejskiej linii 4, 6, 7, 9, 11, 12, 16, 17, 23 i 26 pozostaną bez zmian. MZDiK tłumaczy, że parametry czasowo zwężonego odcinka ulicy Kelles-Krauza utrudniałyby bowiem przejazd długim pojazdom wielkopojemnym. Ponadto jeszcze przed świętami autobusy musiałyby i tak wrócić na obecnie obowiązujące objazdy. - Tak częste zmiany tras byłyby zatem niekorzystne dla części pasażerów, szczególnie dla tych, którzy mają już zakupione bilety okresowe na konkretne linie - podkreśla Marek Ziółkowski.
(kat)