W niedzielę po raz 32. gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze wracają w postaci sprzętu

24 stycznia 2024

To już w tę niedzielę, czyli 28 stycznia, odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Radomia wyjdzie 340 wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc.

 

Harcerzy wspiera miasto i samorząd województwa mazowieckiego (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

– Zachęcam, abyśmy wspólnie pokazali swoją jedność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem Owsiakiem. Rok temu zebraliśmy w Radomiu rekordową kwotę ponad 518 tys. zł. Mam nadzieję, że w tym roku radomianie również otworzą swoje serca, otworzą swoje portfele i będziemy mogli cieszyć się z kolejnego rekordowego wyniku - zachęca prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Prezydent przypomina, że pieniądze, które co roku zbieramy wracają do Radomia w postaci sprzętu, który służy pacjentom naszych szpitali. - Oczywiście jak co roku, wraz z moimi współpracownikami będę kwestował podczas finału WOŚP. Z góry dziękuję za każdą wrzuconą złotówkę. Oprócz tego wystawiam na licytację wyjątkową piłkę tenisową. To piłka z autografem pierwszej rakiety świata Igi Świątek, a jednocześnie piłka, która była w grze podczas meczu tenisowego Polska – Rumunia otwierającego naszą nową halę widowiskowo-sportową –wyjaśnia Radosław Witkowski.

Jak co roku finał WOŚP w Radomiu przygotowuje komenda hufca ZHP Radom-Miasto. Zbiórce pieniędzy tradycyjnie będzie towarzyszył koncert na Rynku organizowany przy wsparciu miasta i samorządu województwa mazowieckiego. – Zapraszamy już od godziny 14. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie muzyka rockowa, pop, jazz, czy poezja śpiewana. W sumie wystąpi dziewięć zespołów, głównie radomskich, a tuż przed światełkiem do nieba na scenie zaśpiewa Jula. Dużo będzie się też działo w Kamienicy Deskurów. Od godz. 10 będą się odbywały animacje dla najmłodszych, a od 16.30 maraton zumby – wymienia szef sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.

W programie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest też nauka pierwszej pomocy i pokazy ratownicze w Kamienicy Deskurów i Galerii Słonecznej, Moto Piknik w M1 oraz XVIII Indywidualny Bieg dla WOŚP „Policz się z cukrzycą” w parku Kościuszki.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę, 27 stycznia, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na Jam Session. Na scenie wystąpi około 30 muzyków.

Źródło: UM Radom

Tags