W punkcie obok sanepidu pobiera się nawet do 200 wymazów dziennie. Robią to żołnierze WOT

7 lutego 2022

W dni powszednie w Radomiu, przez cały tydzień w Pionkach – żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty WOT w Radomiu zapraszają do obsługiwanych przez nich punktów poboru wymazów uruchomionych przy sanepidzie przy ul. Okulickiego w Radomiu oraz przy Szpitalu Powiatowym w Pionkach.  

 

fot. WOT Radiom

 

Od 1 grudnia, dzięki współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu oraz 6 .Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej funkcjonuje punkt poboru wymazów zlokalizowany przy siedzibie sanepidu. Dziennie żołnierze 62. BLP w Radomiu, którzy obsługują punkt, pobierają około 200 wymazów, a od początku jego funkcjonowania skorzystało z niego prawie 4 tys. osób. Wymazy w punkcie przy ul. Okulickiego pobierane są w dni powszednie w godz. 9-14. 

1 lutego na wniosek starosty radomskiego powstał punkt poboru wymazów w Pionkach, działa on przy szpitalu powiatowym.  

- Wielu mieszkańców Pionek i okolic nie wie jeszcze o nowo powstałym punkcie i niepotrzebnie jeździ do Radomia. Dlatego zależy nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym punkcie wymazowym przy ul. Sienkiewicza 29 obsługiwanym przez przeszkolonych w tym zakresie żołnierzy - podkreśla mjr Artur Wasilewski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Radomiu. 

Punkt czynny jest codziennie: w piątki i środy w godzinach od 10 do 18, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz.8 do 16.

Z punktów skorzystać mogą osoby posiadające skierowanie. Wymazy pobierane są bezpłatnie.  

kat

 

 

 

Tags