W skrócie DiK

14 listopada 2006

Doradzą, dadzą wsparcie prawne i psychologiczne, pomogą w szukaniu pracy. W Radomiu – w czwartym z kolei mieście w Polsce - działa już Biuro Doradztwa i Kariery dla niepełnosprawnych.

Jakub Motyga, koordynator projektu zaprasza do biura DiK Placówka, która powstała dzięki pieniądzom Europejskiego Funduszu Społecznego działa przy ul. Struga 26/28 (dawny budynek Budochemu, parter).

To zarazem projekt Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych WRZOS i partnerskiej organizacji – Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności. –  Biuro będzie wspierać niepełnosprawnych na wiele sposobów – mówi Anna Bartwicka, kierownik projektu. - Przede wszystkim chodzi o to, by niepełnosprawni nauczyli się jak szukać pracy, znaleźli ją i utrzymali. Dlatego każdy kto tutaj przyjdzie będzie mógł skorzystać z porad specjalistów – doradcy zawodowego, prawnika, psychologa. W biurze niepełnosprawny dowie się również m,in. jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, nauczy się też asertywności i zdobędzie umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Biuro chce współpracować z innymi organizacjami pozarządowymi, liczy też na zainteresowanie władz lokalnych, zwłaszcza Powiatowego Urzędu Pracy.