• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W tym roku malowanie bombek w innej formule. Pieniądze z internetowej aukcji na leczenie Natalki

16 grudnia 2020

Pandemia pokrzyżowała plany także organizatorom corocznej akcji „Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom”. W tym roku odbędzie się ona w innej niż dotychczas formie. Świecidełka będzie można licytować przez internet.

 

Fot. archiwum

 

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia artyści, politycy, społecznicy i przedstawiciele służb mundurowych malują bombki w szczytnym celu. Potem są one licytowane zazwyczaj podczas przerwy koncertu gwiazdkowego Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Ale teraz będzie inaczej. - Łaźnia już dostarczyła do osób biorących udział w akcji zestawy do malowania bombek. W piątek, 18 grudnia rozpocznie się internetowa licytacja choinkowych ozdób - poinformował wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Cały dochód z aukcji trafi do Natalki Anioł, małej radomianki, cierpiącej na czterokończynowe porażenie dziecięce. - Będziemy zbierać przede wszystkim na pionizator oraz kosztowną rehabilitację. Dlatego gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w licytacji! Tak jak co roku pokażmy, że mamy wielkie serca i pomóżmy Natalce w walce z chorobą - apeluje wiceprezydent.

kat

Tags