Wandale grasowali na deptaku. Tak się huśtali aż latarnie się pochyliły

19 czerwca 2022

Dekorację ul. Żromskiego przygotowaną z okazji Free(RA)dom Festiwal trzeba było zdjąć. Wszystko przez wandali, którzy upatrzyli sobie deptak do swojej dewastatorskiej działalności, niszcząc też latarnię. Na szczęście „widziała” to kamera miejskiego monitoringu i sprawcy zostali już zatrzymani.

 

fot. ZUK Radom

 

"Wydawało się nam, że wandale nie są nas w stanie już niczym zaskoczyć. Niestety tak nam się tylko wydawało - czytamy na profilu Zakładu Usług Komunalnych na Facebooku. Okazuje się, że wandale zrobili sobie też huśtawkę z latarni na placu Konstytucji. 

Pracownicy ZUK od wielu dni dekorowali miasto z okazji zbliżającej się rocznicy  Radomskiego Czerwca'76 i Free(RA)dom Festiwal. Na ulicach zawieszone zostały okolicznościowe flagi i kolorowe proporczyki. Znalazły się one również na rozpiętych linkach między latarniami na placu Konstytucji. Jak wynika z nagrań miejskiego monitoringu, tę właśnie dekorację upatrzyli sobie wandale. W nocy z czwartku, 16 czerwca na piątek, 17 czerwca zrobili sobie z latarni huśtawkę. Ciągnęli tak mocno, że te pochyliły się.

kat

Tags