„Wandale przemieszczają się kolejnymi ulicami”. Niszczą m.in. parkometry

3 sierpnia 2022

Wandale niszczą infrastrukturę miejską niemal stale i nie popuszczają żadnym urządzeniom. Ostatnio upodobali sobie automaty znajdujące się w strefie płatnego parkowania, wcześniej młody człowiek wybił szybę w wiacie przystankowej, a jeszcze wcześniej obiektem niszczycieli stały się hulajnogi.

 

fot. MZDiK Radom

 

-  Zarówno na wiatach, jak i parkomatach pojawiają się regularnie bohomazy, takie jak ten widoczny na fotografii z ulicy Traugutta. Autor nie nacieszy się zbyt długo swoimi dziełami, bo są one regularnie usuwane - tyle że koszty tego typu prac ponoszą później wszyscy podatnicy - przypomina Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Drogowcy apelują do wszystkich osób, które są świadkami takich aktów wandalizmu, o natychmiastowe zgłaszanie ich straży miejskiej lub policji. - Wandale z reguły przemieszczają się kolejnymi ulicami, mażąc po kolei parkomaty i wiaty, więc w przypadku szybkiej reakcji świadków oraz służb będzie możliwość ujęcia ich na gorącym uczynku - podkreśla rzecznik.

Przypomnijmy: ostatnio Straż Miejska po pościgu ujęła młodego mężczyznę, który kopał i rozrzucał hulajnogi na ul. Kelles-Krauza, pod koniec czerwca podobnie zachowywali się chuligani, którzy zniszczyli dekorację na pl. Konstytucji i zniszczyli stojące tam latarnie.

kat, bdb

 

Tags