Reklama
Reklama

Warsztaty się udały

25 kwietnia 2007
Jak znaleźć pracę za granicą? W jaki sposób pozyskiwać fundusze z Unii na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Jak zaprojektować zakład przemysłowy? To przykładowe tematy szkoleń, które w ramach Warsztatów Umiejętności odbywają się dziś na wydziale ekonomicznym Politechniki Radomskiej. Warsztaty prowadzi Tomasz Magnowski


Warsztaty Umiejętności są częścią Targów Pracy, które organizuje AIESEC Polska Komitet Lokalny Radom. - Są przeznaczone dla wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcą zdobyć wiedzę praktyczną – wyjaśnia Natalia Szczerba, koordynator Warsztatów Umiejętności.

Tematy szkoleń są bardzo różne. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. - Zajęcia prowadzą firmy szkoleniowe oraz przedstawiciele m.in. urzędu pracy czy też urzędu skarbowego – opowiada N. Szczerba. Natalia Szczerba

Aby wziąć udział w spotkaniu należało najpierw wypełnić na stronie interenetowej PR specjalną aplikację  i potwierdzić na kilka dni przed warsztatami uczestnictwo. - Zainteresowanie jest dość duże, sporo osób zdecydowało się przyjść na spotkania. Wprawdzie większość zwlekała ze zgłoszeniem do ostaniej chwili, ale każdy chętny zdążył – dodaje Natalia, która oprócz tego, że jest koordynatorem, na warsztatach pojawia się również jako słuchaczka.

Wczoraj na wydziałach mechanicznym i ekonomicznym Politechniki Radomskiej odbyły się Targi Pracy. - Właśnie dlatego, że były organizowane na dwóch wydziałch jednocześnie, wyszły fajnie. Prezentowali się zarówno przedstawiciele firm technicznych, jak i takich, które zainteresują studentów kierunków ekonomicznych – dadaje organizatorka.