„Wieczór Opowieści” z demonami słowiańskimi w roli głównej

21 stycznia 2022

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 21 stycznia o godz. 18 do Kawiarni Artystycznej przy  ul. Parkowej 1 na kolejny Wieczór Opowieści. Opowiadał będzie Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści w towarzystwie muzyczki Basi Songin.

 

Opowiada Szymon Góralczyk w towarzystwie Basi Songin

 


Tam gdzie kończy się „nasze", a zaczyna nieznane – wszystko jest możliwe. Widzialne przeplata się z niewidzialnym. Bezpieczne z groźnym. Jakie demony, według wierzeń słowiańskich, mogliśmy spotkać i czy dziś nadal możemy? Jak powinniśmy się zachować, kiedy je zobaczymy? Będzie to wieczór opowieści z demonami słowiańskimi w roli głównej.

Opowiadał będzie Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści w towarzystwie muzyczki Basi Songin (mandolina, koshi, bęben obręczowy, drumla, pójdźka basy).

Szymon Góralczyk – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Opowiadać zaczął przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży lub 20 zł w dniu wydarzenia: https://biletyna.pl/inne/Wieczor-opowiesci-z-demonami-slowianskimi

Wejściówkę można kupić także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność wyłącznie gotówką).

Liczba miejsc ograniczona. Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi.

Tags