Wieczorny przejazd rolkarzy. Mogą być utrudnienia w ruchu i opóźnienia autobusów

17 czerwca 2022

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy (Nightskating) dzisiaj, 17 czerwca w godzinach około 18 – 19.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym i w komunikacji miejskiej.

 

fot. Zarolkujemy Radom/Facebook

 

Przejazd rolkarzy (według zapowiedzi organizatorów będzie to maksymalnie 150 osób) rozpocznie się przy amfiteatrze na Obozisku. Następnie uczestnicy przejadą pod nadzorem policji i Straży Miejskiej ulicami Parkową, Warszawską, Malczewskiego, Reja, Limanowskiego, Dębową, Maratońską, 1905 Roku, Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego, trasą N-S, Żeromskiego (obok wiaduktu), Zbrowskiego, Katowicką, Grzybowską, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Gołębiowską, Michałowską, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Wernera, Malczewskiego, Warszawską i Parkową - do amfiteatru.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu miasta. Organizatorzy cyklicznego zgromadzenia pod nazwą Nightskating dysponują poza tym dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową w odblaskowych kamizelkach.

Tags