„Wkręć się w teatr”. Akademia Wybobraźni zaprasza rodziny na „Jasia i Małgosię”

22 kwietnia 2022

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza w niedzielę, 24 kwietnia na spotkania z cyklu „Wkręć się w teatr”. W siedzibie przy ul. Daszyńskiego 5 dzieci i ich opiekunowie obejrzą bajkę „Jaś i Małgosia”. Spektakle Teatru Akademia Wyobraźni o godz. 10 i 12.

 

fot. Materiały prasowe/MOK Amfiteatr

 

Ta znana bajka z powodzeniem może zostać uznana za prawdziwy zabytek kultury teatralnej. Realizatorzy dobrali zatem do niej zabytkowe dekoracje. Zaprojektowali marionetki (Magdalena Nowak), aby przypominały lalki sprzed stuleci. Tekst został opracowany z dużą starannością podczas warsztatów teatralnych dla dzieci z jednego z domów dziecka (scenariusz i reżyseria Paweł Pawlik). Całość będzie prezentowana na replice zabytkowej sceny marionetkowego teatru domowego. Jak podziała taka bajka naśladująca teatr z epoki na długo przed wynalezieniem telewizji na współczesnego widza?

Spektakl będzie prezentowany o godz. 10 i 12. Bilety dostępne na: www.biletyna.pl: 50 zł rodzinny (2+2); 15 zł pojedynczy; 15 zł (1+1) w dniu wydarzenia i w kasie Amfiteatru (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/spektakl/WKREC-SIE-W-TEATR-JAS-I-MALGOSIA-2

Liczba miejsc ograniczona.