Włamywał się i okradał domki letniskowe. Recydywiście grozi nawet do 15 lat więzienia

16 marca 2023

Pięć zarzutów usłyszał 38-latek, podejrzany o kradzieże z włamaniem do domków na terenie działek letniskowych pod Chynowem. Mężczyzna został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci z Chynowa wyjaśnili sprawę włamań do domków letniskowych, do których doszło w lutym i marcu w gminie Chynów.-  Z domków zginęło wiele wartościowych przedmiotów, takich jak elektronarzędzia, butle gazowe czy rower. Szacowana łączna wartość strat to około 11 tys. zł. Policjanci analizowali zawiadomienia o przestępstwach składane przez pokrzywdzonych oraz wszystkie, inne docierające do nich informacje. Dzielnicowy ustalił, że sprawcą włamań może być 38-latek mieszkający na terenie tej samej gminy i zatrzymał go w minioną niedzielę. Policjanci zebrali materiał procesowy pozwalający postawić pięć zarzutów kradzieży z włamaniami do domków letniskowych - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. 

Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Grójcu i aresztował 38-latka na najbliższe trzy miesiące. Ze względu na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają,czy mężczyzna nie dokonał innych przestępstw. 

kat

 

Tags