Włamywali się, kradli i wpadli

12 września 2007
Pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy przewozili skradziony towar, zatrzymała radomska policja. Mężczyźni wpadli podczas akcji "kryminalnych" i grupy antyterrorystycznej. Wpadli w ręce

Członkowie grupy mają od 30 do 52 lat. Zostali zatrzymani na krajowej „siódemce”. - Mężczyźni podróżowali dwoma fiatami ducato, z których jeden pochodził z kradzieży. Znajdowały się w nich cztery quady marki honda i yamacha skradzione z punktu sprzedaży na terenie województwa małopolskiego oraz elektronarzędzia o łącznej wartości około 80 tys. zł – relacjonuje Aleksandra Banaszczyk z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Radomska policja wspólnie z Prokuraturą od dłuższego czasu rozpracowywała zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami z włamaniem na terenie całego kraju. Jak wynika z ustaleń policji, grupa ta specjalizowała się w kradzieżach z włamaniem do hurtowni budowlanych, tytoniowych, alkoholowych i sklepów. Okradali też mieszkania, kradli samochody, zajmowali się paserstwem. - W grupie panowała ścisła hierarchia, mieli oni swojego "szefa", który rozdzielał zadania pomiędzy swoich ludzi, a następnie wypłacał im pieniądze za wykonaną pracę – tłumaczy Banaszczyk.

Podczas przeszukań posesji należących do zatrzymanych i ich najbliższych rodzin policjanci zabezpieczyli pięć samochodów dostawczych, elektronarzędzia, jak również materiały budowlane pochodzące z kradzieży.

Sprawcom mogą być postawione zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem i kradzieży mienia o znacznej wartości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policja będzie wnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzn i zabezpieczenie majątku na poczet przyszłych kar.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.