Reklama

Wolontariusze do orkiestry

6 grudnia 2006
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku zagra w Radomiu. Wolontariusze mogą się od czwartku zgłaszać po ankiety. Finał akcji Jurek Owsiak zaplanował na 14 stycznia 2007r.


Finał orkiestry na pewno będzie. Waży się tylko decyzja, czy koncert zostanie zorganizowany na Placu Jagiellońskim, czy w jednym z klubów. - Wszystko zależy od tego, czy na placu będzie Sylwester, czy nie - tłumaczy organizator radomskich finałów Zbigniew Tomala, szef hufca ZHP. - Zawsze wykorzystujemy sprzęt i nagłośnienie, które pozostaje po imprezie sylwestrowej. Jeśli miasto nie będzie robić Sylwestra, przeniesiemy koncert do jednego z klubów. Już mamy taką propozycję.

Te wątpliwości nie zakłócają jednak przygotowań do finału. Od czwartku wszyscy, którzy chcą zbierać pieniądze dla orkiestry powinni zgłaszać się do sztabu. - Potrzebujemy 400 wolontariuszy - mówi Zbigniew Tomala.

Młodzi ludzie mogą pobierać ankiety w czwartek w godz. 11-16, a w poniedziałek w godz. 12-16 w komendzie hufca przy ul. Słowackiego 17, natomiast we wtorek (12 grudnia) w godz. 14.30-16 we współpracującej z harcerzami redakcji "Echa Dnia".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. W poprzedniej edycji finału radomianie zebrali ponad 120 tys. zł.