• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wracają „retrospotkania”. Najbliższe będzie w kamienicy Deskurów

14 czerwca 2021

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół portalu „Radom. Retrospekcja” zaprasza jutro, 15 czerwca o godz. 18 do Kamienicy Deskurów (wejście od ul. Grodzkiej) na 28 Retrospotkanie. Będzie można zapoznać się z wizualizacjami wystawy poświęconej najnowszej, w tym przemysłowej, historii miasta.

 

Retrospotkanie odbędzie się w kamienicy Deskurów

 

„Retrospotkania" wracają po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami.

Przed rokiem podczas „retrospotkania" członkowie grupy dyskutowali o Mieście Kazimierzowskim ich marzeń. Teraz te marzenia nabierają już realnych kształtów. Resursa jako instytucja odpowiedzialna za zagospodarowanie części kamienicy Deskurów przygotowała projekt wystawy ukazującej przemysł jako siłę Radomia w okresie od 1945 do 1989 r. Podczas spotkania będzie można obejrzeć szczegółowe wizualizacje ekspozycji i dowiedzieć się więcej o idei powołanego właśnie przez Resursę Muzeum Historii Najnowszej Radomia.

Jak zawsze nie zabraknie pokazu przygotowanego przez przedstawicieli portalu „Radom.Retrospekcja". Tym razem będą mieli dla nas krótki film dokumentalny ukazujący jak kamienica Deskurów zmieniała się w ciągu już blisko 200 lat swego istnienia.

 

Tags