Wszędzie pełno policji

2 kwietnia 2007
Radary, kontrole trzeźwości, sprawdzanie TIR-ów. To wszystko czeka w najbliższych dniach kierowców. Rusza policyjna akcja "Wielkanoc 2007". W czasie świąt jest więcej wypadków


Już dziś na ulicach Radomia i trasach wylotowych pojawiło się więcej niż do tej pory policyjnych patroli. – Przed świętami ruch pojazdów i pieszych w okolicach placówek handlowych, targowisk, cmentarzy i kościołów oraz w środkach komunikacji publicznej jest bardzo duży – tłumaczy January Majewski z zespołu prasowego KWP w Radomiu. – Więcej jest tez wtedy kolizji, wypadków, uaktywniają się przestępcy.

Jak informuje Majewski do 5 kwietnia przeprowadzona zostanie akcja "Prędkość", zorganizowane zostaną stałe punkty kontroli prędkości, potem - od 6 do 9 kwietnia na terenie województwa pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego wyposażonych w wideorejestratory. - Wtedy policjanci będą sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy siadaja za kółkiem trzeźwi – dodaje Majewski. – Jest to przecież tradycyjny czas organizowanych w firmach wielkanocnych „jaajeczek”. 

Policjanci będą także egzekwować obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa i sprawdzać czy dzieci przewożone są w fotelikach, skontrolują samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. - 7  kwietnia od godziny 18 do 22 oraz 8 i 9 kwietnia w godzinach od 7 do 22 obowiązuja ograniczenia w ruchu tych pojazdów – wyjaśnia J. Majewski.

W 2006 roku w okresie trzech świątecznych dni na drogach Mazowsza w 17 wypadkach drogowych zginęła 1 osoba, 27 zostało rannych. Natomiast w tygodniu poprzedzającym święta doszło do 45 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób a 53 zostały ranne.