Reklama
Reklama
Reklama

Wuefiści na dyrektorów

20 czerwca 2007
Roszady na dyrektorskich stołkach w radomskich szkołach. Znamy nazwiska kolejnych szefów placówek, w których nie roztrzygnięto konkursów.  

 
Zgodnie z ustawą oświatową, w sytuacji gdy nie dochodzi do wyboru dyrektora, prezydent ma prawo nie ogłaszać kolejnych konkursów i wskazać własnych kandydatów. Wcześniej musi je zaprezentować radom pedagogicznym.

Jak udało nam się ustalić, dyrektorem w PSP nr 17 będzie Dorota Maniak, obecnie nauczycielka wychowania fizycznego w PSP nr 1, tą zaś szkołą pokieruje Bogusz Florczak, również wuefista z gimnazjum w Parznicach. Wcześniej startował w konkursie w "siedemnastce", ale otrzymał tyle samo głosów co jego kontrkandydatka, obecna dyrektorka placówki. Rodzice uczniów "siedemnastki" zabiegali - także podczas sesji Rady Miejskiej - by Anetta Malmon-Tomczyk pozostała na swym fotelu. Jak widać - nieskutecznie.

Przypomnijmy, że dyrektor "jedynki" Romuald Lis został - w tym samym trybie - rekomendowany na dyrektora "Kochanowskiego"; chciał wprawdzie pozostać na stanowisku w PSP nr 1 i startować w konkursie, ale nie został dopuszczony ze względów formalnych (nie dostarczył wszystkich wymaganych dokumentów).

Kandydatów prezydenta musi jeszcze zatwierdzić Kuratorium Oświaty, ale to już tylko formalność. 

Zobacz też: Lis do "Kochanowskiego"  

Reklama