Wybory 2023. Kandydaci PSL i Polski 2050, czyli Trzeciej Drogi, do parlamentu chcą łączyć, a nie dzielić
Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 idą do wyborów parlamentarnych jako Komitet Koalicyjny Trzecia Droga. Oba ugrupowania przedstawiły dzisiaj kandydatów ze wspólnej listy, na której – jak podkreślano – zachowany został parytet płci – Chcemy łączyć, a nie dzielić – przekonują.
Podczas prezentacji Mirosław Maliszewski (PSL) podkreślił, że Komitet Koalicyjny Trzecia Droga jest jedynym, który połączył wiele środowisk politycznych. - Najważniejsze dwa to: Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050, ale w ramach Koalicji Polskiej znajdują się także inne ugrupowania współpracujące od lat z PSL-em - przypomniał obecny poseł PSL, kandydujący z "jedynki" Trzeciej Drogi do Sejmu.
- Naszą zasadniczą ideą jest to, aby zakończyć w Polsce skłócanie środowisk, skłócanie społeczeństwa, skłócanie rodzin. Trzecia Droga to alternatywa wobec dwóch ugrupowań, które bardzo mocno na scenie politycznej ze sobą rywalizują, nie przebierając w środkach. I to też wpływa na to, co się w Polsce przez ostatnich kilka lat działo - wyjaśniał Maliszewski. Natomiast jako symbol łączenia przypomniał sytuację, kiedy dwaj liderzy obu ugrupowań: Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia "scalali" przecięty stolik.
Na wspólnej liście wyborczej do Sejmu z okręgu nr 17 (obejmuje Radom i pięć pobliskich powiatów) znaleźli się przedstawiciele wielu środowisk: przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy, nauczyciele, rolnicy. Są to (poza wspomnianym Mirosławem Maliszewskim): Adam Duszyk, Bogusława Jaworska, Ewa Malec, Agnieszka Stolarczyk, Mirosław Ślifirczyk, Ilona Jaroszek, Ireneusz Gumowski, Wiesław Woźniak (reprezentują PSL) oraz Zbigniew Adamczyk, Piotr Warso, Anna Jędrzejewska, Agata Michałkiewicz, Karolina Deryńska, Monika Flisek oraz Joanna Czechyra (Polska 2050).
Do Senatu z Trzeciej drogi kandydują: Leszek Przybytniak (PSL) i cezary Brymora (Polska 2050).
bdb