Wypadek autokaru z radomianami

8 sierpnia 2007
Wśród pasażerów autokaru, który miał rano wypadek we Francji, byli także mieszkańcy Radomia. Na razie nie wiadomo, czy wszyscy żyją i w jakim są stanie. Autokarem jechali radomianie

Do wypadku doszło na autostradzie A16 w pobliżu Dunkierki, przy zjeździe na parking. Według najnowszych informacji, w wypadku zginęły trzy Polki, a 25 osób jest rannych.

Autokar należał do firmy Polonia Transport z Zamościa i jechał do Wielkiej Brytanii, zabierając po drodze pasażerów z różnych miast w Polsce. - Jechało nim 43 osób z Chełma, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Konina i Poznania - informuje właściciel firmy Marek Paszt.

W autokarze było 11 pasażerów z Radomia. - Z pewnością, część z nich jest w grupie rannych. Na razie nie wiemy jeszcze skąd pochodzili podróżni, którzy zginęli. Cały czas zbieramy informacje - wyjaśnia Alicja Rakowska z zespołu prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.  

Jak zapewnia Marek Paszt autokar był nowy: - Miał zaledwie rok. To doskonały, nowoczesny pojazd marki setra.

Informacji o wypadku udziela rodzinom poszkodowanych wydział konsularny MSZ, tel. (0 22) 523 94 47, 523 98 85. Nr do firmy w Zamościu: (0 84) 627 30 96