Wypożyczali pirackie płyty i kasety

19 maja 2008
Na ok. 200 tys. zł oszacowali specjaliści wartość nielegalnych płyt DVD i kaset VHS, które oferowała klientom wypożyczalnia w Szydłowcu. Właścicielce grozi za to wysoka kara.Płyty i kasety były nielegalne

Funkcjonariusze wydziałów: do walki z przestępczością gospodarczą i dochodzeniowo-śledczego KWP w Radomiu oraz przedstawiciele Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy przeszukali wypożyczalnię kaset wideo i płyt DVD w Szydłowcu.

- Okazało się, że prawie cała oferowana kolekcja filmów na płytach DVD jest nielegalna, a niektóre filmy na kasetach VHS nie posiadają wymaganej licencji. Policjanci zabezpieczyli płyty DVD i kasety VHS z nagranymi na nich 2500 filmami. Ich łączna wartość  - w ocenie specjalistów FOTA -  wynosi nie mniej niż 200 tys. zł - relacjonuje Rafał Sułecki z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

W związku rozpowszechnianiem pirackich kopii filmów, wypożyczalnia naruszyła przepisy Ustawy  o prawie autorskim i prawach pokrewnych. - Za przestępstwo to grozić może właścicielce wypożyczalni kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Sułecki.