Wystawa „Animals” Zbigniewa Porębskiego. Zaprasza galeria Łaźni przy ul. Traugutta 31/33

7 grudnia 2022

Łaźnia zaprasza w czwartek, 8 grudnia o godz. 18 do galerii przy ul. Traugutta 31/33 na wystawę malarstwa Zbigniewa Piotra Porębskiego „Animals”. Twórczość artysty to „wielowątkowy obraz”, na który składają się prace z różnym ładunkiem problemowym i tematycznym.

 

fot. Materiały prasowe

 

 

Zbigniew Piotr Porębski -  malarz, rysownik, fotograf. Urodzony w 1963 roku w Kielcach.Ukończył Studium Reklamy w Warszawie. Jest absolwentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wieloletni pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej Delegatura Kielce. Bierze udział w licznych plenerach oraz w wystawach zbiorowych i pokonkursowych.

Prezentowane na wystawie obrazy pochodzą z cyklu „Architektonika”, w których twórca zajmuje się „przedmiotami nieożywionymi”, pokazuje inną stronę twórczości artysty. Odnajdziemy tu spójne twórczo „Ruiny zamku”, czy formy nawiązujące do kształtów biologicznych. I tu również, pomimo tak odmiennych treści artysta stara się pokazać portretowany przedmiot, miejsce w charakterystyczny dla siebie sposób, bazując na zbliżonym zestawie barw, jak w „Zróżnicowanym rozwoju”.

Twórczość Zbigniewa Porębskiego to „wielowątkowy obraz”, na który składają się prace z różnym ładunkiem problemowym i tematycznym. Płótna tworzące niezwykle spójną stylistycznie całość, pozwalającą malarzowi na poszukiwania i adaptowanie nieskończonej ilości wątków i odniesień, ograniczoną jedynie wyobraźnią i założeniami twórczymi poszukiwań artysty.

Kuratorem wystawy jest Stanisław Zbigniew Kamieński.

Tags