Young Leosia, Eletrogodzilla, Pan Tograf – m.in. tak nazwaliśmy nowe elektryczne autobusy

22 września 2022

Rekordowe 5310 głosów oddali internauci w konkursie na imiona dla sześciu kolejnych autobusów elektrycznych, które będą użytkowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu od 2023 r. – Wybór 6 z 20 finałowych imion był zacięty do samego końca głosowania, które zostało zamknięte o północy z niedzieli na poniedziałek – zapewnia MPK.

 

Elektryki dołączą do tych, które już jeżdżą po ulicach Radomia

 

W efekcie, przegubowe Solarisy Urbino 18 electric, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach, nosić będą imiona: Youn Leosia, Pradozaur, Elektrogodzilla, Pan Tograf, Megamocny, Energiczny Jamnik. - Autorom wybranych imion zostaną wręczone nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i partnerów konkursu - informuje Piotr Szprendałowicz, dyrektor w MPK.

Ponadto dodatkową nagrodę - możliwość zwiedzenia zajezdni MPK - komisja konkursowa przyznała 9-letniemu Tomkowi Trybule z Radomia, autorowi nazwy Elektrogodzilla, który zdaniem mamy Katarzyny „jest ogromnym miłośnikiem autobusów i marzy o pracy w przyszłości jako kierowca autobusu MPK”.

kat

 

Tags