
Budynek ma dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną, a jego powierzchnia użytkowa wynosi niewiele ponad 565 m kw. Do rejestru zabytków został wpisany 1 lipca 1988 roku.
Jak podano w ogłoszeniu o sprzedaży, nieruchomość ma kształt prostokąta, a teren działki jest ogrodzony. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna, handlowo-usługowa oraz tereny zielone.
Ogłoszeniodawca zaznacza, że dla terenu, na którym znajduje się nieruchomość nie został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, natomiast Rada Miejska w Radomiu podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto”, który obejmuje nieruchomość. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta "nieruchomość położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowo-usługowej".
To nie pierwsza próba sprzedaży zabytkowe go dworku przy Okulickiego, pierwszą urząd marszałkowski podjął siedem lat temu, ale bez skutku. Przychodnię wyprowadzono z obiektu w 2010 roku. Wtedy obiektem interesowało się miasto; planowało wykorzystać go na działalność kulturalną. Gmina nie chciała jednak kupować dworku, a przejąć go na drodze zamiany działek. Do żadnej transakcji nie doszło.
kat, bdb