Reklama
Reklama
Reklama

Zachwyt nad rodzimym pejzażem. Galeria Łaźnia pokaże malarstwo Magdaleny Kopron-Kusiak

3 lutego 2023

Galeria Łaźni (ul.Traugutta 31/33) zaprasza w sobotę, 4 lutego o godz. 16 na wystawę malarstwa Magdaleny Kopron-Kusiak. Prace artystki są stworzone z zachwytu nad rodzinnym pejzażem, łąkami, rzekami, wąwozami. Pejzaż ukazany jest na pograniczu abstrakcji. Na obrazach pojawiają się również „zwykłe” kury, Wystawa czynna do 17 marca.

 

 

fot. Facebook/Magdalena Kopron-Kusiak

 

Magdalena Kopron–Kusiak to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Mieszka i tworzy w miejscowości Rudy. W Puławach współprowadzi pracownię architektoniczną. Malarstwo Magdaleny jest stworzone z zachwytu nad rodzinnym pejzażem, łąkami, rzekami, wąwozami. Pejzaż ukazany, na pograniczu abstrakcji. Wszystko ma dla niej wartość symbolu i odnosi się często w bardzo syntetyczny sposób do tego „swojego” świata poprzez głęboką uważność.

W otaczającym świecie pojawiają się również „zwykłe” kury, przedstawione z dużą ekspresją – należną kurom, które zdają się zatrzymywać wzrok obserwatora. Twórczość pokazuje, że fauna i flora nierozerwalnie łączą się z naszym ludzkim światem, a nawet są jego psychologicznym odbiciem. Oko w oko. Natura w obrazach niesie siłę i moc. Pozbawiona detali, przekazuje radość i spokój z bycia w jedności.
 

Tags
Reklama