Zamknięcie odcinka ulicy Kosowskiej. „Trzynastka” pojedzie przez Limanowskiego

22 maja 2023

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami Wodociągów Miejskich od wtorku,  23 maja zostanie zamknięty odcinek ulicy Kosowskiej od Stasieckiego do wieżowca nr 42. Autobusy linii 13 będą jeździły objazdem przez ulicę Limanowskiego.

 

 

Kolejny etap inwestycji Wodociągów Miejskich będzie polegał na zamknięciu odcinka ulicy Kosowskiej od skrzyżowania z ulicami Dębową i Stasieckiego do okolic wjazdów do wieżowca nr 42 i posesji nr 43. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył tylko pojazdów budowy oraz - w miarę możliwości - dojazdu do posesji. Oznakowany objazd zostanie poprowadzony w obu kierunkach przez ulice Maratońską, Limanowskiego i Suchą. Ruch lokalny będzie z kolei odbywał się ulicami Suchą, Kosowską, Zalewową i Kamienną. Przypominamy, że wciąż występują ograniczenia w ruchu na całej ulicy Stasieckiego (także z powodu inwestycji Wodociągów Miejskich).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy miejskie linii 13 zostaną do odwołania wycofane z ulic Maratońskiej, Dębowej i Kosowskiej. Objazd w obu kierunkach będzie przebiegał ulicami 1905 Roku, Limanowskiego, Suchą i Wośnicką, to znaczy dawną trasą na Borkach.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Dębowa / Maratońska 02 (w kierunku ulicy Suchej), Kosowska / Stasieckiego 03 i 04 (w obu kierunkach), Kosowska / Sucha 01 i 02 (w obu kierunkach). Poniższe przystanki nie będą obowiązywały dla autobusów linii 13: Maratońska / Limanowskiego 01 i 02 (w obu kierunkach), Maratońska / Dębowa 03 (w kierunku ulicy Limanowskiego). Na objeździe dla linii 13 będą obowiązywały następujące przystanki: Limanowskiego / Maratońska 11 i 12 (w obu kierunkach), Limanowskiego / Sucha 13 (w kierunku ulicy 1905 Roku), Sucha / Limanowskiego 02 (w kierunku ulicy Wośnickiej).

Ze względu na powyższe zmiany ulegnie również korekcie rozkład jazdy autobusów linii 13.

 

Tags