Zatroszcz się o bezpieczeństwo

23 października 2007
Rusza kampania informacyjna „Zatroszcz się o swoje bezpieczeństwo”, która ma na celu przypomnienie radomianom podstawowych zasad bezpieczeństwa. Akcję organizuje Komenda Miejska Policji oraz radomska Rada Miejska. Katarzyna Kucharska prezentuje ulotki


Okres przed dniem zmarłych wiąże się ze zwiększoną aktywnością złodziei, w tym także kieszonkowców. - Zaaferowani różnymi sprawami, jadąc autobusem na cmentarz, wioząc znicze, kwiaty, stajemy się potencjalną ofiarą dla przestępców. Dlatego, oprócz jak zawsze zwiększonej w te dni ilości policyjnych patroli, funkcjonariusze sekcji prewencji KMP w Radomiu przypomną radomianom jak dbać o bezpieczeństwo – tłumaczy Katarzyna Kucharska z sekcji prewencji KMP w Radomiu.

Rozpoczyna się właśnie kampania informacyjna „Zatroszcz się o swoje bezpieczeństwo”. W autobusach komunikacji miejskiej, na dworcach pojawią się plakaty i ulotki przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ulotki, w których można znaleźć m.in: porady jak zabezpieczyć się przed kradzieżą, jak zachowywać się w kontaktach z obcymi będzie można dostać we wszystkich jednostkach radomskiej policji oraz urzędach.

W ulotce zamieszczono także tabelkę, gdzie można wpisać numery fabryczne i cechy charakterystyczne posiadanego sprzętu rtv, co w razie kradzieży pozwoli policji na jego łatwiejsze odnalezienie. Można także w niej znaleźć telefony i adresy do wszystkich jednostek policji w mieście.