Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze Radom – Zwoleń. Jeden z kierowców trafił do szpitala

18 maja 2022

Dwie ciężarówki zderzyły się na drodze krajowej nr 12 w Janowie niedaleko Zwolenia. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Droga w tym miejscu byłą całkowicie zablokowana. – Utrzymujmy odstęp od poprzedzającego nas pojazdu – apeluje policja.

 

fot. KPP Zwoleń

 

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 12.30. z kierujących trafił do szpitala. - Dyżurny komendy w Zwoleniu odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku w miejscowości Janów. Na miejsce pojechali policjanci drogówki oraz służby ratunkowe. Według ustaleń policjantów  32-letni kierowca mercedesa-benza najechał na tył mercedesa-benza atos, którego kierowcay wykonywał manewr skrętu w prawo na przydrożny parking.  Uderzenie było tak duże, że pojazd atos przewrócił się do rowu. W wyniku zdarzenia 32 -letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego został zabrany do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń ciała - relacjonuje sierż. szt. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

Z uwagi na potrzebę wykonania czynności procesowych na miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana, a następnie odbywał się ruch wahadłowy.

Policja przypomina: kierowca pojazdu jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

kat

 

 

Tags