• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Żeniszek meksykański, cynia, kocimiętka – takie m.in. kwiaty ozdobią miejskie zieleńce

13 kwietnia 2021

Petunia kaskadowa, pelargonia hybrydowa, aksamitka, żeniszek meksykański, cynia, smagliczka, kocimiętka – to tylko niektóre z gatunków kwiatów, które ozdobią w tym roku Radom. Ich wiosenne nasadzenia właśnie się rozpoczęły.

 


 
W tym roku za upiększenie miasta odpowiadać będzie Eko-Flora Gospodarstwo Ogrodnicze Roberta Gębczyka z Rajca Szlacheckiego. Firma za cenę 220 tys. zł wykona nasadzenia oraz będzie je serwisować od do końca listopada.

- W okresie wiosennym, czyli do połowy czerwca nasze oczy będą cieszyły różnokolorowe bratki. Pojawią się w 145 gazonach oraz na 179 m kw.  rabat gruntowych. W kolejnym etapie, czyli nasadzeniach letnich, które potrwają do końca września, będziemy mogli podziwiać petunię kaskadową typu surfinia, begonię BIG oraz stale kwitnącą, pelargonię hybrydową, aksamitkę, żeniszek meksykański, cynię, smagliczkę, werbenę patagońską oraz szałwię ogrodową i kocimiętkę. Tymi kwiatami obsadzonych zostanie aż 191 gazonów i 277 m kw. rabat gruntowych -  wymienia Marcin Gutkowski, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych, który dba o roślinność w mieście. 

Jesienią –  od 1polowy września do końca listopada - królować będą: wrzosy, chryzantemy drobnokwiatowe oraz kapusty ozdobne (brassica). Pojawią się w gazonach (191 sztuk) oraz na rabatach (139 m kw). Ponadto w 708 donicach zawieszonych m. in. na słupach oświetleniowych zobaczymy różnokolorową pelargonię bluszczolistną.

kat

Fot. UM Radom

 

Tags