Znowu pijany weekend

9 lipca 2012
Siedmiu nietrzeźwych kierowców i 14 rowerzystów - to bilans ostatniego weekendu w policyjnych statystykach. "Najlepsi" za kółkiem mieli 2,5 promila alkoholu.

 

Doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców: jeden na parkingu na ulicy Struga potrącił pieszego. 21-letni kierowca forda miał ok. promila alkoholu. Natomiast w okolicach Wierzbicy, 34-latek prowadząc skodę spowodował kolizję. Jak się okazało miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci drogówki zatrzymali na ulicy Warszawskiej 58-latka, który kierując oplem astra nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. - Jak się okazało, miał około promila alkoholu w organizmie. Kolejnego pijanego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w Kozłowie - pijany 53-latek prowadził citroena. Radomska drogówka zatrzymała także kierowcę kolejnego citroena w okolicy Jedlińska. 34-latek siedział za kierownicą mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z Kolei w okolicy Pionek policjanci zatrzymali 49-letniego kierowcę renaulta, który miał około promila alkoholu. Także w Pionkach miejscowi policjanci zatrzymali kierowcę opla astry: alkomat wskazał u 20-latka ok. 2,5 promila alkoholu - wylicza Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Radomscy policjanci zatrzymali także 14 pijanych rowerzystów. Wszyscy odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu, za którą grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(kat)