• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

100 litrów krwi na 100-lecie policji – weź udział w ogólnopolskiej akcji

27 czerwca 2019

Dziś odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni tym razem włączą się ponownie w działania „100 litrów krwi na 100-lecie policji”.

  krew_policja
To ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Przeprowadzona zostanie w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.
W akcji jak zawsze uczestniczyć będą także druhowie z radomskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie to trzecia w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP w Radomiu.
Radomscy policjanci  wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi każdego, kto czuje się zdrowy,waży nie mniej niż 50 kg i jest osobą pełnoletnią (do 65. roku życia). Ochotnicy powinni mieć przy sobie dowód osobisty. kat  
Tags