• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

100 litrów krwi na 100-lecie policji – weź udział w ogólnopolskiej akcji

27 czerwca 2019

Dziś odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni tym razem włączą się ponownie w działania „100 litrów krwi na 100-lecie policji”.

  krew_policja
To ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Przeprowadzona zostanie w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.
W akcji jak zawsze uczestniczyć będą także druhowie z radomskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie to trzecia w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP w Radomiu.
Radomscy policjanci  wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi każdego, kto czuje się zdrowy,waży nie mniej niż 50 kg i jest osobą pełnoletnią (do 65. roku życia). Ochotnicy powinni mieć przy sobie dowód osobisty. kat  
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *