• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

110-lecie Radomiaka. Promocja niezwykłej publikacji w Łaźni

29 grudnia 2019

W poniedziałek, 30 grudnia, o godz. 19.30 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56) odbędzie się promocja publikacji „110 wydarzeń na 110-lecie Radomiaka” zrealizowanej we współpracy z MOSiR w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

"Gołębnik" na starym stadionie Radomiaka

„Gołębnik” na starym stadionie Radomiaka (fot. materiały prasowe)

 

W programie wieczoru rozmowy z autorami: Lechem Mosiołkiem, Michałem Podlewskim i Grzegorzem Stępniem, dystrybucja bezpłatnych egzemplarzy i inne atrakcje. Gospodarzem spotkania będzie Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni, w przeszłości pełniąca kierownicze funkcje w RKS Radomiak, entuzjastka i znawczyni futbolu.

–  Znajdujemy się w czasie, który bezpośrednio poprzedza 110-lecie powstania najpopularniejszego klubu piłkarskiego w Radomiu – RKS Radomiak Radom. Publikacja „Uczcijmy legendy Radomiaka” jest wyjątkowa. Ma niespotykaną dotąd formę, dzięki której autorzy zabierają sympatyków lokalnego sportu na ponad 250-stronnicową wędrówkę po 110 wydarzeniach związanych z Radomiakiem; stylizowaną formę graficzną i twardą oprawę. Co ważne, będzie dostępna bezpłatnie dla fanów radomskiego sportu! – zachęca Michał Podlewski, jeden z autoów.

Twórcom wydawnictwa przyświecało pytanie, czy 110 lat to dużo? W wieczności to zaledwie chwila, ale w życiu polskiego klubu sportowego to naprawdę kawał historii, zważywszy na fakt, że pierwszy okres działalności przypadał na czas, kiedy Polski nie było na światowych mapach. Odzyskanie niepodległości miało dopiero nadejść, ale to właśnie sportowcy dawali świadectwo swojego patriotyzmu i bohaterskiej postawy. W przeddzień 110. rocznicy powstania Radomiaka dzięki publikacji zaprezentowane zostanie 110 wydarzeń z nim związanych. Czy najważniejszych? Autorzy starali się, żeby tak było, ale ocena zawsze będzie subiektywna. Chcieli, aby o najstarszym klubie Radomia pamiętały również przyszłe pokolenia, żeby jak poprzednim, Zieloni dawali radość, emocje i nadzieję.

Tags

Dodaj komentarz