• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

15-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Miała zielone światło

14 stycznia 2019

23-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i potrącił na przejściu dla pieszych 15-latkę. Trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy.

 

policja

 

Do potracenia doszło w sobotę po godz. 17 na ul. Kozienickiej. – Kierowca audi nie zachował ostrożności podczas jazdy, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i na przejściu dla pieszych potrącił 15-latkę, która przechodziła przez jezdnię mając zielone światło. Piesza została przewieziona do szpitala. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 23-letniemu kierowcy prawo jazdy – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policja apeluje o ostrożność szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, co oznacza, że w przypadku zdarzenia nic go nie chroni. Dlatego jest narażony na najpoważniejsze konsekwencje zdrowotne, nawet przy niewielkich prędkościach samochodu. Chwila nieuwagi, pośpiech i brak wyobraźni może zakończyć się tragicznie – podkreśla Leszczyńska.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz