• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

18-latek uciekał na motorze lasem. Policjanci z grupy Speed nie dali za wygraną

5 marca 2021

Popisy motocyklisty zarejestrowała kamera radiowozu. Policjanci z radomskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy Speed zatrzymali 18-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekając polnymi drogami, ale siedzący za kierownicą BMW funkcjonariusz nie dał mu żadnych szans. 

 

 

- W środę po południu w miejscowości Wawrzyszów (gm. Wolanów) policjanci chcieli zatrzymać kierującego yamahą. Gdy ten zauważył radiowóz, zaczął uciekać nie zważając na sygnały policyjne. W czasie ucieczki motocyklista podczas wyprzedzania pojazdów omal nie potrącił pieszych. Pościg zakończył się sukcesem na polnej drodze. Okazało się, że na motocyklu siedział 18-latek, mieszkaniec gminy Wolanów, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mu za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym motocyklistę.

 

kat

Fot., wideo KMP Radom

 

 

Tags