• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Białobrzescy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Warte były 2 mln zł!

1 lutego 2019

Nielegalna fabrykę i magazyn papierosów zlikwidowali białobrzescy policjanci. Zabezpieczyli blisko 2,5 t tytoniu oraz 246 tys. sztuk papierosów wartych na czarnym rynku prawie 2 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób trudniących się produkcją i przechowywaniem nielegalnego towaru.

 

271-55147

 

Nielegalna fabryka znajdowała się na terenie powiatu rawskiego (mazowieckie). – W poniedziałek białobrzescy policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli 246 tys. sztuk papierosów, blisko 2,5 t krajanki tytoniowej, kompletną linię produkcyjną z wyposażeniem i komponentami takimi jak: etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony a także pieniądze, nieruchomości i samochody na poczet przyszłych kar w wysokości ponad 1 mln zł – informuje mł. asp. Edward Banach z KPP w Białobrzegach. Jak dodaje, osoby zamieszane w produkcję papierosów wykorzystywały wysokowydajną profesjonalną linię produkcyjną. Wartość czarnorynkowa wyrobów wyniosła blisko 1,9 mln zł.

Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT w łącznej kwocie przekraczającej 2,7 mln zł. – Podczas zabezpieczania przedmiotów z przestępczego procederu policjanci zatrzymali do sprawy pięć osób, w tym trzech obywateli Ukrainy. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Grójcu 46-letni właściciel posesji usłyszał zarzuty pomocnictwa do wyrabiania i przechowywania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków naruszając przepisy Kodeksu karnego skarbowego i Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Wobec mężczyzny skierowano do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Podobne zarzuty usłyszeli obywatele Ukrainy wobec, których zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. – wyjaśnia asp. Banach.

Obecnie, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Grójcu, prowadzone są intensywne czynności w celu ustalenia pełnej skali przestępczego procederu oraz pozostałych osób zaangażowanych w tę działalność.

kat

Fot. KPP Białobrzegi

 

Tags

Dodaj komentarz