• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W Radomiu powstanie Przyjazny Dom. Miasto otrzymało ponad milion złotych z funduszy unijnych

3 czerwca 2019

Osoby starsze i niepełnosprawne będą mogły korzystać z opieki w Dziennym Domu Pomocy, który powstanie w Radomiu. Na jego utworzenie miasto otrzymało ponad milion złotych z funduszy unijnych. Przyjazny Dom będzie się mieścił w wydzielonych pomieszczeniach budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wyścigowej.

 

 

m_img_5443 (Kopiowanie)

 

 

 

 

Okres realizacji projektu został zaplanowany od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2021 r. W Dziennym Domu Pomocy, w dniach od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie, będzie mogło przebywać 30 osób wymagających częściowego wsparcia przy czynnościach higienicznych, stałego usprawniania fizycznego i wsparcia w budowaniu samooceny i integracji z otoczeniem.

– Nowa placówka to kolejny element rozwijanej w Radomiu polityki wytchnieniowej. Przyjazny Dom będzie placówką dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych potrzebujących pomocy. Dzięki temu ich stali opiekunowie będą mieli czas dla siebie – tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W placówce będą prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, muzykoterapia, arterapia, warsztaty rękodzieła artystycznego, biblioterapia, a także zajęcia rekreacyjno-integracyjne. Planuje się również, że  pracownik socjalny wspólnie z  psychologiem opracują  indywidualny plan działania dla każdego uczestnika oraz konsultacje ze specjalistami. W ramach unijnego projektu wsparcie szkoleniowe i doradcze otrzyma także 15 faktycznych opiekunów osób zależnych.

kat/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz