• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Węzeł na śródmiejskim odcinku trasy N-S gotowy

10 października 2019

Jak już pisaliśmy, od godzin porannych można korzystać z węzła na śródmiejskim odcinku trasy N-S. Otwarte dla ruchu zostały dwie łącznice umożliwiające wjazd i zjazd z wiaduktu w ulicy Słowackiego. Trwają prace projektowe przy drugim odcinku „eneski”, ruszyła procedura przetargowa dotycząca trzeciego etapu.

 

Screenshot_2019-10-10 Węzeł na śródmiejskim odcinku trasy N-S oddany do użytku

 

Nowe łącznice umożliwiają wjazd na wiadukt dla pojazdów jadących ulicą Beliny-Prażmowskiego oraz zjazd w kierunku dworca. – To rozwiązanie zdecydowanie usprawni ruch pomiędzy centrum miasta a Glinicami i Idalinem. Warto podkreślić, że wykonawca zakończył budowę przed terminem – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Dziś Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął jednocześnie procedurę przetargową dotyczącą trzeciego etapu budowy trasy na odcinku od Żeromskiego do Żółkiewskiego wraz z łącznicami z ulicą Energetyków i Zbrowskiego. – To też bardzo ważny odcinek, ponieważ odciąży ulicę Szklaną – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak. Przypomina, że wcześniej został oddany do użytku odcinek trasy od ronda Mikołajczyka do ulicy Żeromskiego.

MZDiK podpisało też umowę z wykonawcą drugiego etapu trasy, czyli odcinka od osiedla Południe do ulicy Młodzianowskiej. Obecnie trwają prace projektowe. – Wiele dyskutowało się w Radomiu o tym, która droga może mieć największy wpływ na usprawnienie ruchu w mieście. Zawsze twierdziłem, że tą drogą jest właśnie trasa N-S i bardzo się cieszę, że najpóźniej w 2023 roku będzie ona gotowa w całości, czyli od Południa do Żółkiewskiego – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Źródło: UM Radom, fot. Anna Wróblewska, UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz