20-latek wybił szybę w drzwiach dworca. Wcześniej popełnił inne przestępstwo

23 czerwca 2022

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał mieszkaniec Grójca, który podejrzany jest o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do budynku dworca autobusowego oraz sklepu spożywczego. Straty zostały oszacowane na kwotę kilku tysięcy złotych. Za popełniony czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Najpierw jednak sprawca spędzi 180 dni w areszcie za popełnienie innego przestępstwa.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

-  Na początku czerwca grójeccy policjanci przyjęli zawiadomienie, dotyczące uszkodzenia mienia na terenie dworca autobusowego w Grójcu. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe do poczekalni. Wandal wybił szybę wartą 1,5 tys. zł. Tej samej nocy uszkodzono również szybę w sklepie spożywczym na innej ulicy w Grójcu, której wartość oszacowano na tą samą kwotę. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego grójeckiej komendy - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą mógł być 20-letni mieszkaniec Grójca. Tego samego mężczyznę zatrzymali policjanci z patrolówki w związku z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za pobicie. 20-latek, zanim trafił do aresztu na najbliższe 180 dni, usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags