• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

21-latek za kierownicą popełnił szereg wykroczeń. Stracił prawo jazdy, które miał bardzo krótko

30 lipca 2021

Honda najpierw wyprzedziła policyjne auto, potem omijała z lewej strony oznakowane wysepki, przekraczając linię ciągłą, wyprzedzała na przejściu dla pieszych. Kierowcę auta na drodze krajowej nr 12 zatrzymali funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Radomiu. 21-latek stracił prawo jazdy.

 

 

 

- Dzisiaj rano na mazowieccy policjanci jadąc na służbę zwrócili uwagę na hondę, którą jechali dwaj młodzi mężczyźni. Najpierw kierowca wyprzedził auto funkcjonariuszy, po czym popełnił szereg wykroczeń. Młody kierowca jadąc w kierunku Radomia, przy dużym natężeniu ruchu m.in. omijał z lewej strony oznakowane wysepki nie zwracając uwagi na nakaz jazdy z prawej strony, wyprzedzał kilka pojazdów przekraczając podwójną linię ciągłą, powierzchnię wyłączoną z ruchu oraz wyprzedzając na przejściu dla pieszych - wylicza Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Po okazaniu legitymacji służbowej doszło do zatrzymania kierowcy, którym następnie zajęli się policjanci z radomskiej drogówki. - Za kierownicą hondy siedział 21-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. W związku z popełnieniem szeregu wykroczeń, a co za tym idzie stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, które miał dopiero od kilkunastu miesięcy. Funkcjonariusze skierują teraz wniosek o ukaranie do sądu - dodaje Leszczyńska.

kat

Tags