• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

22- i 24-latek ukradli części zabytkowego pieca w starej gorzelni

23 września 2020

Dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież metalowych elementów zabytkowego pieca ze starej gorzelni zatrzymali grójeccy kryminalni. Odzyskali mienie oraz cześć pieniędzy pozyskanych z nielegalnej sprzedaży. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

   

- W czwartek w nocy ktoś wyłamał zamki w drzwiach wejściowych, wszedł do pomieszczeń starej gorzelni w Dańkowie, a następnie ukradł miedziany piec będący zabytkiem o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą kradzieży. Dzięki zabezpieczeniom, jakie zainstalował właściciel gorzelni oraz dobremu rozpoznaniu operacyjnemu, kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mogielnica. Podczas przeszukania u jednego ze sprawców ujawniono część skradzionego pieca, niestety jego elementy były już zniszczone. Sprawcy pocięli urządzenie. Pozostałe jego części ujawniono w jednym z punktów skupu złomu w Grójcu. Zabezpieczono również część pieniędzy, które sprawcy zarobili sprzedając pocięte elementy pieca - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

22 i 24-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia zabytku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. KPP Grójec

 
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *