• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

22. Święto Chleba w skromniejszym wymiarze. Spotykamy się na pl. Corazziego

4 września 2020

Nie tradycyjnie w Muzeum Wsi Radomskiej, ale na placu Corazziego odbędzie się tegoroczne 22. Święto Chleba. Cech Piekarzy w Radomiu, urząd miejski i DK Borki zapraszają w niedzielę 6 września w godz. 10-18.

 

Fot. archiwum

 

Skromniejszy niż zazwyczaj rozmiar imprezy to oczywiście efekt pandemii - skansen wycofał się z organizacji święta. Tym razem będziemy więc uczestniczyć bardziej w festynie rodzinnym pod hasłem „Nasz chleb pachnie tradycją”.

Na Święcie Chleba nie może zabraknąć wyrobów piekarniczych; będzie można kupić nie tylko te z oc radomskich. Będzie wystawa stoisk piekarniczych i prezentacja rzemieślniczego pieczywa. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami i dla najmłodszych, i dla dorosłych.

Oficjalne otwarcie Święta Chleba odbędzie się o godz.13, ale już o godz. 11.45 na scenie na placu Corazziego pojawi się Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”, którego miłośnikom folkloru ziemi radomskiej nie trzeba przedstawiać.

Natomiast na godz. 17 zaplanowano koncert „Kroplą deszczu...” Gabriela Fleszara - muzyka, wokalisty i autora tekstów. Jako młody chłopak osiągnął ogromny sukces w polskiej branży muzycznej, a jego przebój "Kroplą deszczu" rozbrzmiewał we wszystkich stacjach radiowych przez kilka lat. W 1998 roku wraz z przyjaciółmi założył grupę teatralną „300 Chwil Do Deja Vu”, z którą wystawił spektakl "4/4" nagrodzony na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy. Zagrał główną rolę w filmie "Sezon na leszcza" w reżyserii Bogusława Lindy.

Był uczestnikiem pierwszej edycji programu TVP2 „The Voice of Poland” (2011) i jednym z jurorów drugiej edycji programu Polsatu „Śpiewajmy razem. All Together Now” (2019).

Na Święto Chleba wstęp jest wolny.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *