25-latek uciekał przed policją, stracił panowanie nad autem i uderzył w kapliczkę

27 września 2022

Kierowca volkswagena najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem utracił panowanie nad samochodem i uszkodził przydrożną kapliczkę. 25-latek wpadł w ręce białobrzeskich stróżów prawa. Jak się okazało, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie miał narkotyki.

 

fot. KPP Białobrzegi

 
Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Białobrzegach. - Policjanci pełniący służbę oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Niestety, siedzący za kierownicą 25-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego zamiast się zatrzymać, ostro przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, który podczas brawurowej ucieczki stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania. Na skrzyżowaniu drogi K48 z droga prowadzącą do miejscowości Jasionna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożna kapliczkę. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że mężczyzna prowadził auto mając w organizmie prawie2 prom. alkoholu, a na dodatek mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu zatrzymane - relacjonuje mł. asp. Ewa Kozyra z KPP w Białobrzegach.

Sprawca został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat więzienia. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które mężczyzna może trafić za kratki nawet na pięć lat. 25-latek odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a także za wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

kat
 
 

Tags