26-latek niszczył w nocy ławki na placu Konstytucji. Nie udało mu się uciec

22 czerwca 2022

Kamera monitoringu uchwyciła moment, jak młody mężczyzna rozmontowuje i niszczy ławki na pl. Konstytucji. Interweniowali strażnicy miejscy, którzy po pościgu zatrzymali sprawcę. To już kolejny w tym miejscu przypadek wandalizmu w tym miejscu.

 

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 23.10. - Operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na Placu Konstytucji 3 Maja młody mężczyzna rozmontowuje i niszczy ławki. Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce patrol interwencyjny. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie i zauważyli mężczyznę, który roztrzaskał na części jedną z ławek znajdujących się na placu. Na widok patrolu mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim ale intensywnym pościgu został ujęty i wylegitymowany. Od 36-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, ale nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zniszczył wspólne mienie - relacjonuje Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze SM przeprowadzili szczegółowe oględziny, sporządzili dokumentację służbową oraz materiał zdjęciowy. Zabezpieczono nagrania monitoringu. Ujętego 36-latka przekazano przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom.

Przypomnijmy: do podobnego wandalizmu - tym razem młodzi mężczyźni niszczyli latarnie - doszło zaledwie cztery dni wcześniej.

kat

 

Tags