• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

27-latek zaatakował nożem policjanta. Został aresztowany

4 czerwca 2020

27-latka, który w trakcie interwencji rzucił się z nożem na policjantów zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Warce. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

SAM_2968

 

W ubiegły piątek umundurowani policjanci udali się na interwencję domową w Warce. – Kiedy dotarli na miejsce przed blokiem zastali mężczyznę, który podszedł do funkcjonariusza trzymając w ręku nóż kuchenny z ostrzem skierowanym na niego. Nagle zadał zamaszysty cios ręką mierząc w szyję policjanta. Atakujący nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia. Funkcjonariusze sprawnie odparli atak napastnika. Obezwładnili go, a następnie doprowadzili do komendy i osadzili w policyjnym areszcie – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Zatrzymany 27-latek po usłyszeniu zarzutów czynnej napaści na funkcjonariuszy, zmuszania ich do odstąpienia od czynności oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

kat

Tags

Dodaj komentarz