29-latek malował nocą witryny sklepów przy Struga. Widziała to kamera monitoringu

20 grudnia 2022

Młody mężczyzna malował na ul. Struga witryny sklepowe sprayem. Zauważył to operator monitoringu miejskiego, który powiadomił o zdarzeniu Straż Miejską. Na widok zbliżającego się patrolu „artysta” podjął próbę ucieczki, jednak został ujęty.

 

fot. Straż Miejska Radom

 

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek. - O godz. 0.55 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Struga zgłosił dyżurnemu, że na wysokości numeru 52a młody mężczyzna maluje witryny sklepowe sprayem. Na miejsce  dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny. W trakcie dojazdu strażnicy otrzymali informację, że obserwowany młody mężczyzna maluje kolejną witrynę sklepową, tym razem na wysokości posesji przy ulicy Struga 38. Sprawca na widok zbliżających się funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki, jednak został ujęty i doprowadzony do pojazdu służbowego Straży, gdzie ujawniono przy nim pojemniki po sprayu. Na witrynach wymalowane były farbą duże napisy i rysunki - relacjonuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

Ujętego 29 letniego mieszkańca Radomia przewieziono do komisariatu policji.

To już kolejny sprawca niszczenia mienia, który został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SM w Radomiu i przy współpracy z monitoringiem miejskim.

kat

Tags