• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

33-latek płacił znalezioną kartą. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia

26 października 2021

Wareccy policjanci ustalili, kto przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą, a następnie użył jej płacąc za artykuły spożywczo-przemysłowe. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło pod koniec września. - Mieszkaniec gminy Warka przebywając w Laskach w niewyjaśnionych okolicznościach stracił kartę płatniczą. Jak się okazało później, zagubiona karta znalazła nowego użytkownika, który dokonywał płatności posługując się nią czterokrotnie. Zanim karta została zablokowana, nieuczciwy znalazca zdążył dokonać płatności w formie zbliżeniowej płacąc za kebaby i artykuły w sklepie monopolowym - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej w Grójcu.

Pokrzywdzony zgłosił sprawę policji. Funkcjonariusze z Warki przeanalizowali zebrane materiały, a następnie ustalili sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyźnie w piątek przedstawiono cztery zarzuty. Popełnione przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

kat

 

 

Tags