• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

39-latek miał 140 g marihuany. Trafił na trzy miesiące do aresztu

24 marca 2021

39-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego odpowie za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego komendy w Kozienicach. Policjanci zabezpieczyli u niego ponad 140 g marihuany. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

 

 

 

- Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek ze środkami odurzającymi dotarli do 39-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego. Podejrzewali, że może on posiadać substancje zabronione. Po przeszukaniu jego pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 140 g narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi - informuje asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

39-latkowi przedstawiono zarzut uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających, do czego się przyznał. Decyzją sądu na wniosek prokuratury najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Przestępstwo, które popełnił, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

kat

Fot. KPP Kozienice

 

Tags