• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

62 kg amfetaminy, broń, 14 zatrzymanych. Radomskie CBŚP na tropie zorganizowanej grupy przestępczej

15 lutego 2019

Policjanci CBŚP z Radomia zatrzymali 14 podejrzanych i zabezpieczyli prawie 62 kg amfetaminy, kokainę, marihuanę, 6 jednostek broni palnej, amunicję i różnego rodzaju materiały wybuchowe. To efekt śledztwa prowadzonego wspólnie przez radomskiego CBŚP i wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie.

 

 

Funkcjonariusze i prokuratorzy wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Jej członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu na terenie województwa mazowieckiego, szczególnie Radomia znacznych ilości narkotyków, tj. marihuany, amfetaminy oraz kokainy. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać od 2016 roku. – Na podstawie zebranych informacji policjanci przygotowali akcję, w efekcie której zatrzymali 14 osób. Działania były prowadzone na terenie województwa mazowieckiego, gdzie przeszukano wiele mieszkań, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów użytkowanych przez zatrzymanych. Wówczas policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki, tj. prawie 62 kg amfetaminy, kokainę, marihuanę. Zabezpieczono także sześc różnych jednostek broni palnej, wiele istotnych elementów broni i ponad 350 sztuk amunicji, w tym także przeciwlotniczej. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju materiały wybuchowe, w tym trotyl oraz zapalniki. Na jednej z posesji policjanci znaleźli także papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz krajankę tytoniową – wymienia kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymanych doprowadzono do lubelskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia czy posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Dodatkowo dwóm osobom tj. „Jokerowi”  i „Młodemu” przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na podjęcie decyzji przez Sąd Rejonowy Lublin–Zachód  o tymczasowym aresztowaniu 13 podejrzanych na trzy miesiące.

kat

Fot. CBŚP

Tags

Dodaj komentarz