• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

62-latka produkowała w domu papierosy. Chciała też wręczyć policjantom łapówkę

11 stycznia 2018

62-latkę, podejrzaną o wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy zatrzymali kryminalni z Białobrzegów. Kobieta próbowała też wręczyć policjantom łapówkę. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu nielegalnie wyprodukowanych papierosów naraziłoby skarb państwa na straty sięgające blisko 44 tys. zł.

 

271-30092

 

–  W mieszkaniu kobiety policjanci znaleźli 38 kg krajanki tytoniowej, maszynki do robienia papierosów oraz 1 300 sztuk gilz. Podczas przeszukiwania posesji 62-latka próbowała przekupić policjantów, chcąc w ten sposób uniknąć kontroli pozostałych pomieszczeń, w których miała ukryte wyroby tytoniowe. W zamian za odstąpienie od dalszych czynności kobieta chciała dać funkcjonariuszom tysiąc złotych- informuje mł. asp. Edward Banach z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Próba skorumpowania funkcjonariuszy nie powiodła się. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komendy. Usłyszała już zarzuty. To nie pierwsze tego typu przewinienie zatrzymanej.

Straty, na jakie został narażony skarb państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to prawie 44 tys. zł. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje wysoką karę grzywny oraz karę pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast za próbę wręczenia policjantom łapówki kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. KPP Białobrzegi

 

 

Tags

Dodaj komentarz