69-letnia kobieta nie jadła i nie przyjmowała leków od trzech dni. Z pomocą przyszedł dzielnicowy

11 grudnia 2023

Mieszkańcy zaalarmowali swojego dzielnicowego, że kobieta może znajdować się w stanie zagrażającym jej życiu. Natychmiast pojechał z pomocą. Okazało się, że 69-latka nie jadła i nie przyjmowała leków od trzech dni.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Dzielnicowy z gminy Zwoleń, sierż. szt. Michał Pączek wraz z funkcjonariuszem st. sierż. Sebastianem Sierpińskim pojechali pod wskazany adres, gdzie znaleźli leżącą na łóżku 69-latkę. Policjanci już po wejściu do domu odczuli niską temperaturę, która była bliska 0 stopni C. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że nie jadła i nie przyjmowała leków od trzech dni, a wcześniej przewróciła się na śliskim podwórku i boli ją lewe ramię i nie jest w stanie napalić w piecu. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili kobiecie pierwszej pomocy i zatroszczyli się o nią do czasu przyjazdu pogotowia. Ratownicy przewieźli 69-latkę do szpitala - informuje mł. asp. Katarzyna Słyk z KPP  w Zwoleniu.

Policja apeluje: jeśli wiemy o miejscach, gdzie przebywają osoby samotne w podeszłym wieku lub w trudnej sytuacji życiowej, możemy powiadomić policję lub wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja policji lub innych służb, należy zadzwonić na numer 112.

kat

Tags