• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

7 mln 250 tys. zł w Budżecie Obywatelskim 2022. Radomianie zgłosili ponad 450 wniosków

2 marca 2021

Ponad 450 wniosków zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację projektów, które zwyciężą w głosowaniu zostanie przeznaczona suma 7 mln 250 tys. zł. To o ponad milion złotych więcej niż w tym roku.

 

fot. archiwum

 

Wnioski były przyjmowane od 15 lutego. Najwięcej - ponad 380 - zostało zgłoszonych drogą elektroniczną. - Cieszę się, że radomianie wciąż chcą korzystać z możliwości jakie daje Budżet Obywatelski. Mieszkańcy widzą jak dzięki niemu zmienia się nasze miasto. Widzą te zmiany także w swoim najbliższym otoczeniu i to przekłada się na ich kreatywność. Kwota, jaka w przyszłym roku zostanie przeznaczona na realizację zwycięskich projektów będzie najwyższa z dotychczasowych. Tym samym wyjątkowo wiele pomysłów będzie miało szansę realizacji - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W najbliższym czasie wnioski zostaną zweryfikowane przez merytoryczne wydziały, biura, jednostki i spółki miejskie, a następnie przez Zespół Opiniujący. Ostateczna lista projektów, które trafią pod głosowanie zostanie opublikowana do 26 maja. Będą one podzielone na cztery kategorie. Na projekty do 50 tys. zł zostanie przeznaczona kwota 1 mln 350 tys. zł, a na projekty o wartości od 50 do 600 tys. zł oraz powyżej 600 tys. zł - po 2 mln 350 tys. zł. Z kolei na realizację projektów o charakterze instytucjonalnym zostanie zarezerwowana kwota 1 mln 200 tys. zł.

Głosowanie odbędzie się od 1 czerwca do 21 czerwca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Źródło: UM Radom

Tags